«Бюджетна» комісія підготувала до сесії фінансові питання

Комісія з питань бюджету та фінансів підготувала питання для розгляду на черговій сесії. Очолював зібрання голова постійної комісії, депутат Херсонської обласної ради Павло Філіпчук. Більше чотирьох годин засідали депутати, аби опрацювати всі питання, що були подані на її розгляд.
Так, серед іншого члени зібрання підтримали звіт про виконання обласного бюджету Херсонської області за 2019 рік, звіт про виконання обласного бюджету за І квартал поточного року та проєкт змін до обласного бюджету Херсонської області на 2020 рік.

Одностайно депутати схвалили проєкт змін до програми протидії поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом. Зокрема йдеться про розширення категорій працівників медичних закладів для виплати їм 300% заробітної плати за безпосередню зайнятість у боротьбі із пандемією. Відтепер програма виплат передбачатиме й категорію «Інші працівники», якою раніше не було, і це ускладнило процес розрахунку.
«Під час пандемії, зрозуміло, задіяні не лише медичні працівники, а ще й персонал лікарень, в тому числі й водії, наприклад. Тому було дуже несправедливо, коли з’ясувалося, що через бюрократичні тонкощі вони не отримуватимуть своїх доплат. Тепер питання вирішено, впевнений, що всі депутати під час сесії підтримають такі зміни», – зазначив Павло Філіпчук.

Погодили члени комісії й перерозподіл бюджетних коштів у сумі 4,2 млн грн зі спеціального фонду бюджету розвитку до загального фонду для КП «Херсонські авіалінії», якому ці кошти і були виділені рішенням однієї з минулих сесій. Звідти гроші спрямують на виплату зарплати, оплату спожитої електроенергії та послуг з виконання льотної перевірки наземних засобів радіотехнічного забезпечення польотів та світлосигнального обладнання КП «Херсонські авіалінії». Крім того, херсонський аеропорт з дозволу депутатів отримає 415 тис грн на розробку проєкту поточного ремонту злітно-посадкової смуги. Самі роботи проводитимуться за рахунок державного бюджету, на це держава витратить 70 млн грн, проте проєкт необхідно розробити за місцевий кошт.

Загалом на комісії було розглянуто понад 20 питань, 9 з яких потраплять на голосування депутатського корпусу, який збереться на чергову сесію 29 травня поточного року.