Комунальна комісія: На другому передсесійному засіданні опрацьовано 47 питань

Сьогодні, 3 липня, депутати провели друге передсесійне засідання постійної комісії з питань управління об’єктами комунальної власності. Участь у роботі взяв і голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер.

Усі 47 питань порядку денного були розглянуті в повному обсязі, більша частина з яких були підтримані членами комісії та рекомендовані на розгляд бюджетної комісії та чергової сесії обласної ради.

Нагадаємо, у рамках першого передсесійного засідання члени комісії розглянули близько 60 питань порядку денного.

Зокрема, у ході обговорення подальшої долі дитячого будинку інтернатного типу «Радість» Херсонської обласної ради, депутати на перше місце поставили дітей та не дозволили чиновникам закрити установу, а дітей перевести до інших дитячих будинків сімейного типу.

«Так, закривши заклад, ми з вами зекономимо 760 тис. грн лише до кінця поточного року. Але своїм рішенням можемо назавжди зламати долі дітей. Дитячий будинок співпрацює з міжнародним благодійним фондом та на найвищому рівні опікується дітьми-сиротами. Вони мають все і навіть більше, ніж інші діти їхнього ж статусу. Діти – це святе! І ми не маємо права калічити їхні душі», – звернувся у ході обговорення до членів комісії голова облради Владислав Мангер.

Колеги-депутати підтримали позицію голови та вирішили, що на сьогоднішній день питання зміни типу дитячого будинку є недоцільним та звернулися до Департаменту фінансів облдержадміністрації з проханням виділити кошти на подальше утримання вищезазначеного закладу.

На користь дітей сьогодні було вирішено іще одне питання. Розглянувши звернення ТОВ «Південенерго» до КЗ «Херсонський обласний Будинок дитини» Херсонської обласної ради щодо можливості підключення багатоквартирного житлового будинку до водопровідної мережі, яка знаходиться на території Будинку дитини, депутати дійшли висновку, що підключення можливе лише за умови встановлення нового насосу для збільшення об’ємів подачі питної води. Аби прискорити вирішення проблеми з питною водою для мешканців багатоповерхівки, депутати делегували повноваження по вирішенню цих питань керівнику закладу. Проте, коли новий насос буде встановлено, представники депутатського корпусу особисто перевірять стан подачі води в інтернаті, щоб пересвідчитись, що Будинок дитини не матиме ніяких проблем із зменшенням обсягів подачі питної води.

Також у рамках сьогоднішнього засідання комісії було надано згоду на ряд питань оренди комунального майна. У той же час, депутати не підтримали питання щодо: надання в оренду нежитлових приміщень Департаменту будівництва та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації; урахування коефіцієнту 0,7 при розрахунку орендної плати до договору оренди нерухомого майна укладеного між комунальною установою з капітального будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради.

На розгляд бюджетної комісії депутати відправили питання щодо виділення коштів Херсонській академії неперервної освіти на поточний ремонт обладнання котельні та теплопункту; Автотранспортному підприємству на встановлення сучасних вікон для енергозбереження у приміщеннях; Херсонському вищому училищу фізичної культури на придбання спортивної форми, запасних частин для автобуса, участь в навчально-тренувальних зборах, проведення капітального ремонту покрівель навчального корпусу та харчоблоку; Обласному кардіологічному диспансеру для придбання цифрового рентгенологічного апарата; Херсонській обласній інфекційній лікарні ім. Г.І.Горбачевського для придбання гематологічного аналізатору крові, Обласній лікарні «ХОСПІС» для підключення до Електронної системи охорони здоров’я тощо.

Нагадаємо, 12 липня відбудеться чергова сесія Херсонської обласної ради.