2 млн 700 тис. грн на ліквідацію наслідків стихійного лиха, – рішення позачергової сесії Херсонської обласної ради

Сьогодні, 18 червня, відбулась позачергова сесія Херсонської обласної ради, скликана головою облради Владиславом Мангером у зв’язку з ліквідацією наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з несприятливими погодними умовами по Херсонській області.

Нагадаємо, в період з 3 по 5 червня на території Херсонської області внаслідок потужного атмосферного циклону виникли небезпечні гідрометеорологічні явища, які супроводжувалися грозами, сильними зливами, градом, шквалами та поривами вітру штормової сили більше 30 м/с. Складні погодні умови спричинили пошкодження опор ліній електропередач, внаслідок чого було відключено 158 підстанцій та знеструмлено 24 населених пункти в районах. В зону стихійного лиха потрапили населені пункти: Олешківського, Бериславського, Голопристанського районів та смт Велика Лепетиха. Загальна сума понесених збитків інфраструктурі населених пунктів орієнтовно складає від 13 до 15 млн грн. Регіональною комісією ситуацію визнано надзвичайною місцевого рівня.

За словами Владислава Мангера, на допомогу постраждалому населенню задіяні усі служби, в тому числі й Херсонська обласна комунальна аварійно-рятувальна служба, проте, окрім житлових будинків, постраждали і споруди соціального призначення, які потребують негайного відновлення, інакше розпочнеться процес їхньої руйнації.

Таким чином, голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер, за погодженням голів фракцій, у п’ятницю, 14 червня, підписав розпорядження про скликання позачергової сесії Херсонської обласної ради з метою прийняття рішення щодо переказу коштів з обласного бюджету на користь районів, що потрапили до зон стихійного лиха.

Позицію голови облради депутатський корпус підтримав і проголосував сьогодні за виділення 2 млн 700 тис. грн на ліквідацію наслідків стихійного лиха: 2,0 млн грн – смт Нова Маячка Олешківського району, 500,0 тис. грн – Гладківській сільській раді Голопристанського району на ремонт школи, 200 тис. грн – Херсонській обласній комунальній аварійно-рятувальній службі на покриття витрат, використаних під час робіт по ліквідації стихійного лиха.

Окрім цього, за ініціативи депутата Сергія Рибалка підтримано оголошення конкурсу на краще технологічне рішення для подальшого виготовлення проекту «Захист від шкідливої дії вод смт Нова Маяка Олешківського району Херсонської області», аби в майбутньому вищезазначена ситуація із підтопленнями більше не повторювалась.

«В останні роки ми зосередили всю свою увагу на відновленні меліорації. Але забули, що і в нашому посушливому кліматі можуть виникати ситуації із підтопленнями і затопленнями. Так, наявна система відовідведення не реконструювалася більше 50 років, і, як результат, сьогодні дає плачевні збої. Тому є гостра необхідність розробити систему водовідведення. І не тільки в Олешківському районі та Маячці зокрема, а по всій області, з особливим акцентом на проблемних територіях», – відзначив Владислав Мангер та звернувся до присутніх депутатів з проханням підтримати питання.

Результат не забарився. 42 депутати із 43 присутніх підтримали оголошення конкурсу, тож чекаємо на професійні технологічні рішення від мешканців Херсонщини.

Також було підтримано звернення до Кабміну та Генеральної прокуратури України щодо ліквідації наслідків стихійного лиха та бездіяльності Державного агентства водних ресурсів України в Херсонській області, а також перевірки останньої щодо використання виділених коштів на систему відовідведення.

Окрім цього, у рамках сьогоднішньої сесії було внесено зміни до програми соціально-економічного та культурного розвитку Херсонської області на 2019 рік та до програми запобігання виникненню та ліквідації надзвичайних ситуацій (аварій) і оперативного реагування на них у Херсонській області на 2016-2020 роки, а також внесено зміни у заходи обласної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з інвалідністю та підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми на 2015-2019 роки.