Центр народної творчості підготував культурно-мистецькі заходи до Великодня

Незабаром велике християнське свято – Великдень, яке цьогоріч відзначають 28 квітня. З нагоди світлого і доброго свята Херсонський обласний Центр народної творчості підготував чимало цікавих культурно-мистецьких заходів.

Так, 18 квітня о 15:00 відкриється обласна виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Великдень у Світлиці». Свої роботи на тему Великодня представлять майстри та народні умільці з районів та територіальних громад Херсонщини. Це і вишивка, і писанки, і живописні полотна, і сувенірна продукція у найрізноманітніших видах та жанрах декоративного мистецтва, цікаві та яскраві роботи, які створили наші колеги – культпрацівники області та шанувальники народного мистецтва. Виставка працюватиме до середини червня.

З 15 по 24 квітня з 10:00 до 12:00 на подвір’ї ОЦНТ проходимуть дитячі розважальні програми за народними традиціями «Великодні забави» з майстер-класами. У рамках яких дітям розкажуть про традиції цього свята, про давні звичаї та обряди, які з ним пов’язані. Під час заходів для дітей будуть проведені старовинні традиційні ігри (з невеликим осучасненням), а також майстер-класи з виготовлення традиційних оберегів та сувенірів за Великоднею тематикою. На ці заходи запрошуються невеликі групи дітей (один-два класи).

17 та 19 квітня о 16:00 ОЦНТ запрошує дорослих на професійні майстер-класи з писанкарства відомої в Херсоні майстрині Ольги Завальнюк. Особливістю техніки майстрині є виключне використання рослинних барвників та натурального воску. Узори на писанках створені за зразками графічних орнаментів давнього походження. Майстер-класи пройдуть у «Світлиці» ОЦНТ.

25 квітня з 10:00 до 16:00 відбудеться обласна культурно-просвітницька акція «Писанковий сад» та конкурс інсталяцій «Великодній диво-сад». У Чистий Четвер до Херсона з’їдуться делегації творчих та талановитих земляків з районів та громад Херсонщини. Кожен колектив прикрашатиме великодніми поробками велике дерево, що росте на прибудинковій території ОЦНТ на проспекті Ушакова, 16. Крім просвітницьких тематичних концертних номерів, з районів області приїдуть і майстри народного мистецтва зі своїми виробами, сувенірами, майстер-класами. Тому у вищезазначений час на Ушакова працюватиме імпровізований ярмарок майстрів. Містяни та їх дітлахи матимуть можливість послухати тематичну концертну програму, взяти участь у майстер-класах та придбати різноманітну сувенірну продукцію до Великодня.

Родзинкою заходу стане конкурс арт-інсталяцій «Великодній диво-сад». Кожна громада привезе з собою макет невеликого деревця, креативно і цікаво прикрашеного Великодніми поробками. Найкращі будуть нагороджені спеціальними призами від організаторів – Херсонського обласного Центру народної творчості.

ОЦНТ чекає на активних глядачів, закоханих у народні традиції!

Детальна інформація за тел.: 095-020-35-33; 050-611-98-16; 050-677-33-02.