Група “Аграрії Херсонщини” підготовувала звернення до органів державної влади стосовно підвищення вартості води для зрошення

Сьогодні, 5 квітня, під головуванням депутата Сергія Рибалка відбулось засідання позафракційної аграрної групи “Аграрії Херсонщини” в Херсонській обласній раді. Депутати облради разом із сільгоспвиробниками з різних районів Херсонщини вчергове обговорили питання необґрунтованого підвищення вартості води, що використовується для зрошення земельних угідь.

Ріст тарифів на воду для аграріїв – одне з найбільш актуальних питань для Херсонщини останніх декількох років. Вартість найважливішого для нашого регіону природного ресурсу постійно зростає. Це стосується як води з Дніпра, так і води з Інгульця. У минулому році на фоні підвищення ціни на воду різко знизилась ринкова вартість окремих сільгоспкультур. Як наслідок – їхнє виробництво стало не просто нерентабельним, а для багатьох підприємців навіть збитковим. Через це, за словами голови групи “Аграрії Херсонщини”, наразі спостерігається скорочення посівних площ кукурудзи, сої та рису.

Наведені факти свідчать про те, що розвиток аграрної галузі на Херсонщині знаходиться під загрозою. Унаслідок цього на вітчизняному ринку вже найближчим часом може спостерігатися дефіцит українських продуктів, а місцеві бюджети можуть недоотримати кошти через зменшення доходів підприємців аграрного сектору економіки.

На думку Сергія Рибалка та багатьох аграріїв, вирішенням проблеми повинно стати створення спілок водокористувачів. Такі об’єднання змогли б самотужки, без впливу держави, утримувати меліоративні системи. Як вважають сільгоспвиробники, це дозволить економити як кошти державного бюджету, так і кошти аграріїв. До того ж, підприємці готові вкладати кошти у розвиток зрошення та меліорації.

За результатами роботи позафракційна аграрна група “Аграрії Херсонщини” ухвалила рішення направити листи стосовно вказаних питань до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Генерального прокурора Юрія Луценка, голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва та виконуючої обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої. Депутати та сільгоспвиробники вимагають перевірити об’єктивність підвищення тарифів на воду управліннями водного господарства, провести комплексні перевірки у таких структурах та організувати виїзну нараду щодо питання створення спілок водокористувачів. Найближчим часом депутати та аграрії будуть збирати підписи до цих листів сільгосппідприємців з усієї Херсонщини задля того, щоб продемонструвати, що питання є досить серйозним та злободенним. Крім того, за словами аграріїв, вони готові захищати свої інтереси шляхом проведення мітингів.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, серед головних причин підвищення вартості води – зростання тарифів на електроенергію. Саме електроенергія є однією з ключових складових ціни на воду. Крім того, у нову вартість закладаються інфляційні витрати, витрати на підвищення заробітних плат, витрати на оплату земельних податків тощо. Проте фермери вважають, що не можна просто підвищити ціну: за словами аграріїв, необхідно проаналізувати кожну цифру задля того, щоб віднайти механізм справедливого та прозорого тарифоутворення.