Медична комісія рекомендує проводити безкоштовні медогляди працівників усіх закладів обласного підпорядкування

Сьогодні, 8 жовтня, відбулось засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я та здорового способу життя.

На розгляд засідання було винесено сім питань.

Перш за все, члени комісії підтримали сесійні питання, серед яких – два звіти. Один стосувався виконання обласного бюджету за перше півріччя 2018 року, інший – програми соціально-економічного та культурного розвитку Херсонської області на 2018 рік за підсумками січня-червня поточного року. Також депутати підтримали внесення змін до облбюджету та до вищезазначеної програми.

Звернення депутатів Каланчацької районної ради щодо фінансової допомоги для забезпечення функціонування Каланчацької центральної районної лікарні депутати Херсонської обласної ради поки що взяли до відома, але у разі виділення для області додаткового фінресурсу з держбюджету розглянуть можливість збільшення видатків на утримання бюджетних установ, у тому числі для Каланчацького району.

Обговорюючи питання проходження безкоштовних медичних оглядів працівниками закладів освіти, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, депутат обласної ради та член профільної комісії Віктор Короленко запропонував здійснювати медогляди на базі комунального закладу «Обласна лікарня відновного лікування» Херсонської обласної ради. Колеги схвально оцінили дану пропозицію та, аби уникнути соціальної напруги серед працівників інших галузей, колегіально вирішили підтримати безкоштовні медичні огляди для працівників всіх обласних закладів. Зважаючи на це, комісія рекомендувала обласній державній адміністрації передбачити у проекті обласного бюджету на 2019 рік фінансування заходів щодо організації безкоштовних медичних оглядів працівників закладів обласного підпорядкування.

Разом з цим, взято до відома лист Нижньосірогозької центральної лікарні щодо виділення коштів з обласного бюджету на придбання рентген-діагностичного апарату. На сьогодні Херсонська обласна рада не може профінансувати таке дороговартісне обладнання, оскільки ще не закриті бюджетні статті. Члени комісії рекомендували заявникам звернутися до місцевих органів влади щодо можливості вирішення цього питання за рахунок коштів районного бюджету або прийняти участь в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області та у конкурсі інвестиційних проектів державного фонду регіонального розвитку.