“Любов до України неможлива без любові до Херсонщини”, – Василь Зеленчук

На Херсонщині підбито підсумки конкурсу фотографії “Моя незабутня Батьківщина”, який проводив Благодійний фонд Василя Зеленчука. Захід було приурочено до Дня Незалежності України.

23 и 24 серпня у комунальному закладі Олешківський ЦКД проходила фотовиставка, на якій були представлені подані до участі роботи. А 25 серпня відбувся гала-концерт, фінал конкурсу та нагородження переможців.

У конкурсі взяли участь мешканці різних населених пунктів Херсонщини – від маленьких сіл до великих міст. Благодійний фонд Василя Зеленчука не регламентував вікові обмеження: головною вимогою були щирі та душевні фото з мальовничими куточками нашого регіону, незабутніми краєвидами, неповторними портретами та пейзажами. Світлини мали передавати любов людей до своєї Батьківщини, демонструвати її красу в різних проявах, відкривати те, що для мешканців Херсонщини було раніше невідомим та незвіданим. Як результат – 475 яскравих фотографій із обласного центру, Нової Каховки, Нижніх Сірогозів, Залізного Порту, Олешків та десятків інших міст, сіл і селищ.

Журі обрало 10 переможців. Ними стали Любов Богдан (село Геройське), Володимир Рябов (село Рибальче), Олександр Довгій (місто Скадовськ), Ілля Пантоненко (місто Нова Каховка), Крістіна Колодка (селище міського типу Чаплинка), Наталія Рожкован (місто Херсон), Наталя Турбал (село Хрестівка), Ігор Портний (село Корсунка), Тетяна Роман (місто Херсон) та Юлія Білоброва (селище міського типу Каланчак). Благодійний фонд Василя Зеленчука не встановлював рейтинг переможців, адже всі світлини, навіть ті, які не потрапили до десятки, були по-своєму майстерні та унікальні. Володимир Рябов продемонстрував пейзажі Дніпровського лиману та його перлини – Аджигольського маяка, який був побудований більше ста років тому. Наталя Турбал акцентувала увагу на головному багатстві України та Херсонщини – її світлих та відкритих людях. А Ігор Портний показав красу Корсунського монастиря. Тому всі призери отримали грамоти, сувеніри, які нагадуватимуть про участь у конкурсі, а також грошові подарунки.

– Я із задоволенням переглядав роботи учасників конкурсу, – відзначив перший заступник голови Херсонської обласної ради Василь Зеленчук. – Сказати, що я у захваті – не сказати нічого. Я завжди знав, що Херсонщина – надзвичайний регіон. І фотографії, які надсилали люди з різних кінців області, лише довели це, – вважає Василь Зеленчук.

За його словами, метою конкурсу була не лише демонстрація краєвидів Херсонщини й талантів людей, а й пробудження патріотичного духу в мешканців області. Недарма конкурс було проведено до Дня Незалежності України – головного свята нашої держави.

– Україна відзначила свою 27-у річницю. Шкода, що багато людей зізнаються у любові до своєї держави лише на свята. Так не повинно бути. Повага до історії України, її прапору, гербу, гімну, мальовничих пейзажів, працьовитих людей – це базові почуття, які повинні мати та виражати всі українці. Але любов до держави неможлива без любові до своєї маленької Батьківщини – незабутньої південної Херсонщини, яка гідно виконує свою роль захисника від нашого сусіда-агресора. Ми повинні виховувати належне ставлення до своїх рідних місць у собі, своїх дітях, в онуках, друзях. У цьому запорука нашого успіху в протистоянні агресору та розвитку Херсонщини й України, – підкреслив Василь Зеленчук.