Наповнення місцевих бюджетів у період курортно-туристичного сезону – основна тема сьогоднішньої колегії

Сьогодні, 18 липня, в сесійній залі відбулась колегія Херсонської обласної державної адміністрації, участь у якій взяла заступник голови Херсонської облради Оксана Рукавішнікова.

Курортно-туристичний сезон у розпалі, тому і говорили в основному про наповнення місцевих бюджетів. Херсонщина має потужні рекреаційно-туристичні можливості, тому в змозі отримувати досить високі дивіденди в літній період. Проте, як виявилося, не всі голови районів та новостворених ОТГ розуміють, що турист є головним інвестором їх громад.

Такі сильні міста, як Гола Пристань, Генічеськ та Скадовськ, зовсім не вражають своїми показниками, а, навпаки, викликають чимало запитань. Адже на фоні з такими курортними селищами, як с.Щасливцеве та с.Красне, де приріст надходжень до бюджету виріс на 10-30%, в них залишився на рівні майже минулорічних.

У чому причина такої розбіжності? Здавалось би, навпаки, курортні містечка повинні користуватися більшим попитом, ніж села і селища, оскільки туристична інфраструктура в містах значно краще розвинена.

Зі слів лідерів сьогоднішніх рейтингів стало ясно, що їх команди ведуть активну роботу по залученню туристів. Окрім того, зробили все можливе, аби місцеві пансіонати, бази відпочинку, приватні підприємці сплачували податки, згідно чинного законодавства. Зокрема, голова Лазурненської сільської ради доповів, що на сьогодні вдалося укласти договори на ряд послуг (з вивезення твердих побутових відходів, постачання електроенергії та води) майже з усіма торговими точками, що знаходяться в прибережній зоні. Таким чином, зменшилося навантаження на місцевий бюджет, а в пляжній зоні стало значно чистіше.

У зв’язку з цим, головам районів доручено активізувати роботу по наповненню місцевих бюджетів, аби до кінця курортно-туристичного сезону покращити свої показники та збільшити обсяги бюджетів.

«Ви, в першу чергу, маєте бути зацікавлені в тому, аби ваші місцеві бюджети постійно поповнювалися. Адже це ті кошти, які можна використовувати на розвиток своєї території, на ремонт будівель, садочків, шкіл, лікарень, доріг тощо. Не ми маємо вам вказувати, що робити, а ви повинні бути ініціаторами ідей та нововведень по наповненню своїх бюджетів», – наголосив голова облдержадміністрації.

Також у рамках засідання було обговорено питання щодо створення в ОТГ інспекторів праці. Як повідомив представник Головного управлінням Держпраці, такі посади допоможуть вирішити проблему із нелегальним працевлаштуванням, що теж стане одним із факторів поповнення місцевого бюджету.