Обласна рада звернеться до Кабміну щодо джерел фінансування надбавки за престижність праці педагогічним працівникам

Сьогодні, 1 червня, під час засідання чергової сесії Херсонської обласної ради було підтримано звернення до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення належних умов оплати праці та виплати надбавок педагогічним працівникам.

Його ініціатором виступив перший заступник голови облради Василь Зеленчук, ознайомившись із відповідним зверненням від центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

Виявляється, на сьогоднішній день у зв’язку з відсутністю достатніх фінансових ресурсів неможливо повноцінно забезпечити потреби освітян.

«Так, у 2011 році Кабмін установив для працівників закладів освіти надбавки у граничному розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати). Проте, на початку 2018 року Кабмін запровадив мінімальний розмір надбавки 5% і максимальний 30% для різних категорій педагогічних працівників. При цьому, одним із пунктів Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України рекомендовано керівникам закладів освіти забезпечити встановлення надбавок педпрацівникам в максимально граничному розмірі, згідно з постановою 2011 року. Кошти освітньої субвенції на підвищення розміру надбавки за престижність праці використовувати неможливо, оскільки це буде грубим порушенням законодавства України. Таке фінансування можливе лише з місцевого бюджету, коштів у якому бракує», – зазначається у зверненні.

Зважаючи на вищевикладене та у зв’язку з відсутністю достатніх ресурсів для забезпечення цих потреб освітньої галузі, депутати Херсонської облради звернулися до Кабміну з проханням вжити заходів для ініціювання змін чинного законодавства України щодо джерела фінансування надбавки за престижність праці педагогічним працівникам.