Гроші, витрачені на роботу медустанов обласного значення, перебувають під контролем голови обласної ради Владислава Мангера.

Гроші, витрачені на роботу медустанов обласного значення, перебувають під контролем голови обласної ради Владислава Мангера. Приводом послужили численні скарги жителів області на стан машин швидкої допомоги, відсутність у медбригад необхідних медикаментів, і на дедалі частіші випадки несумлінного ставлення до пацієнтів в лікарнях. Слід зазначити, що Владислав Мангер взагалі дуже уважний до медичній сфері.

Нагадаємо, вже більше року в Херсонській області успішно функціонує ініційована Мангером програма безкоштовної первинної меддіагностики. Завдяки цьому нововведенню, сотні городян і жителів області змогли пройти певні медобстеження за рахунок коштів з обласного бюджету. Крім того, за підтримки депутатів Херсонської обласної ради, стала можливою реалізація виїзних онкооглядів для жителів віддалених районів Херсонщини. Фахівці Херсонського обласного онкологічного диспансеру не тільки виявили хворих на рак на різних стадіях, а й почали надавати їм своєчасну допомогу.

«Нашим завданням було надати людям реальну підтримку. Адже, перебуваючи в далеких районах, сотні наших земляків і не підозрювали про те, що хворі. А статистика лякає: Херсонщина посідає ІІ місце у невтішному всеукраїнському «онкорейтингу». Тому, за підтримки депутатів облради, багато хто отримав шанс на одужання», – коментує Владислав Мангер.

Але і на цьому голова облради не зупинився. Під його персональним контролем тепер знаходиться Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Тільки протягом березня цього року були відремонтовані більше 20 автомобілів швидкої допомоги. На це знову-таки були виділені гроші з обласного бюджету, тому фахівці з апарату облради пильно стежать за їх витрачанням.

«На сьогоднішній день всі бригади швидкої допомоги забезпечені медикаментами першої необхідності! Щотижня наявність препаратів перевіряється, і ми будемо суворо карати недобросовісних медпрацівників за їх «економію». Обласна рада сьогодні зробила все для того, щоб виїзні медики були забезпечені найнеобхіднішим», – стверджує голова облради.

Також Владислав Мангер не має наміру миритися з тим, що, як свідчать пацієнти, в лікарнях досить часто люди стикаються з халатністю лікарів і медперсоналу. З огляду на те, що бесіди зі співробітниками лікарень не привели до бажаного результату – поліпшення якості обслуговування – Мангер вирішив діяти інакше.

«Тепер у кожну лікарню в будь-який час почнуть надходити «мої пацієнти». Вони фіксуватимуть поведінку медперсоналу, оцінюватимуть якість обслуговування і т.д. А вже ми з депутатами після робитимемо висновки. І повірте, недбалим працівникам деякі наші рішення сильно не сподобаються», – попередив Владислав Мангер.