Рішення облради виявилося знаковим

Говорячи про намічені реорганізації деяких структур, часто можна почути попередні упереджені відгуки. Однак, як показує практика, страх нового – не найкращий порадник у наведенні порядку. Особливо, якщо мова йде про комунальну власність.

Головне в цій роботі – цілісне бачення вирішення проблеми і чіткий план злагоджених дій. Такої думки дотримується заступник голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішникова.

У якості більш ніж переконливого доказу Оксана Олександрівна навела у приклад нещодавнє відкриття першої черги центру високоспеціалізованої медичної реабілітації. Сталося це 26 березня на базі КУ «Обласна лікарня відновного лікування» обласної ради.

Цей єдиний на півдні реабілітаційний центр для воїнів АТО – унікальний. Високопрофесійне, якісне медичне обладнання американського і європейського виробництва дає можливість впровадити високоспеціалізовану медичну реабілітацію для учасників бойових дій АТО, членів їх сімей, хворих після інсультів, травм опорно-рухового апарату та іншого. Центр працюватиме як для населення Херсонської області, так і для всього південного регіону.

Без сумнівів, відкриття даного центру – результат злагодженої роботи депутатського корпусу Херсонської обласної ради та ХОДА. Загальна вартість проекту склала 30 млн грн: 27 млн ??грн виділив Державний фонд регіонального розвитку і 3 млн грн – Херсонська обласна рада.

«18 листопада 2016 року сесія Херсонської обласної ради прийняла важливе і правильне рішення. У нас була держустанова «Відділкова лікарня станції Херсон ДП «Одеська залізниця». Рішення про реорганізацію цієї структури в комунальний заклад «Обласна лікарня відновного лікування» виявилося без перебільшення знаковим. Відкриття першої черги цього центру – найкращий доказ того, що розумна реорганізація веде до поліпшення роботи установ старого формату», – впевнена Оксана Рукавішникова.

У 2017 році для «нової» лікарні закупили медичне обладнання на суму понад 5 млн гривень, проведено капітальний ремонт другого поверху реабілітаційного корпусу. На останній сесії обласної ради були виділені кошти на харчування для військових, щоб вони мали можливість санаторно перебувати тут і лікуватися.

За словами головного лікаря Вікторії Вагнер, лікувально-профілактичний заклад складається із стаціонару на 70 ліжок. Тут можна отримати медичну допомогу за напрямками: хірургія, терапія, травматологія, неврологія, отоларингологія, гінекологія. Клінічно-діагностичне відділення розраховане на 240 відвідувань на добу по 17 лікарськими спеціальностями, а денний стаціонар – на 48 місць.

Фото: Управління інформаційної політики ХОДА