Відбулось перше в цьому році засідання постійної комісії з питань бюджету та фінансів

У Херсонській обласній раді відбулось перше в цьому році засідання постійної комісії з питань бюджету та фінансів. Основне питання – розподіл вільних залишків обласного бюджету. Але, зважаючи на те, що Департамент фінансів обласної державної адміністрації ще не встиг підготувати відповідні документи і депутати поки що не мають чіткого уявлення про конкретну суму вільних залишків, орієнтувалися по минулорічним показникам.

Тому і рішення, прийняті сьогодні, ще не остаточні і можуть варіюватися в залежності від фінансового ресурсу. Остаточні рішення по фінансовій підтримці розглянутих питань депутати бюджетної комісії приймуть на другому засіданні, яке відбудеться ближче до дати проведення сесії.

«Звернення, що стосуються освітньої та медичної сфери, спробуємо задовольнити за рахунок залишків відповідних субвенцій», – відзначив голова постійної комісії Павло Філіпчук.

Щодо сьогоднішніх звернень, то значна частина з них від депутатів обласної ради по проблемах своїх виборчих округів.

Так, депутат Любов Глоба звернулася з проханням щодо виділення 599 184 тис. грн для проведення капітального ремонту фасаду Борозенського Будинку культури ім. А.П. Снігача.

Майже 810 тис. грн Сергій Рибалко запропонував виділити на проведення капітального ремонту по утепленню спортивної зали та облаштуванню вентиляційної системи Чулаківської ЗОШ, і заміни вікон у будівлі закладу загальної середньої освіти Рибальченської школи І-ІІІ ступенів.

Від депутата Ігоря Колихаєва зайшло звернення відразу по декільком районам (Бериславському, Високопільському, Горностаївському, Великолепетиському та Великоолександрівському).

Василь Зеленчук ініціював ремонтні роботи по двох школах Горностаївського району – Маринській та Червоноблагодатненській. А депутат Галина Мороз – придбання обслуговуючої техніки для Великоолександрівського ПК «Комсервіс» для підвищення якості надання комунальних послуг.

Звернення депутатів, що стосуються ремонту доріг були виключені. Вони мають бути профінансовані за рахунок відповідної державної субвенції, яка надійшла до обласного бюджету.

За фінансовою підтримкою на виконання робочої документації для будівництва Центру олімпійських видів спорту «Н2О Нова Каховка», який стане кращим в Україні, звернувся депутат Сергій Бородаєнко. Загальна сума проектно-вишукувальних робіт складає понад 4 млн грн, але з обласного бюджету необхідно лише 500 тис. грн. Сума не значна, враховуючи ще й те, що загальна вартість проекту становить більше 200 мільйонів гривень. Сьогодні за рахунок благодійних коштів вже іде активна робота в напрямку підготовчих моментів. В червні цього року громада Нової Каховки планує подати документи до Державного фонду регіонального розвитку і вже в цьому році планують розпочати роботи по будівництву. «Під ключ» об’єкт хочуть здати через два роки.

Члени бюджетної комісії підтримали виділення додаткових 40 тис. грн для удосконалення підготовки та участі в чемпіонаті дитячої команди «Таврійська зірка». З відповідним депутатським запитом звернувся Михайло Романій.

Також в повному обсязі підтримано звернення Володимира Курікова – 60 тис. грн на освітній проект «Холодний Яр у серці нескореної української нації» в межах обласної комплексної програми з національно-патріотичного виховання «Дитина – громадянин – патріот Батьківщини» на 2016-2021 роки.

А також підтримали колективний депутатський запит Альберта Черепахи, Галини Толубець та Валерія Черкашина щодо 50% співфінансування на капітальний ремонт будівлі спортивного комплексу Генічеського медичного училища Херсонської обласної ради. Ще 50%, а це від вартості робіт становить 750 тис. грн, буде профінансовано з Генічеського районного бюджету.

Взяли до подальшої роботи і звернення Віталія Булюка, пов’язане з виділенням 300 тис. грн на облаштування системи опалення Приморського будинку культури в Скадовському районі.

При умові 10% співфінансування підтримано звернення Євгена Рищука щодо фінансування будівництва мережі освітлення проходу до сільського пляжу на узбережжі Азовського моря у розмірі 200 тис. грн.

Частково задовольнили колективне звернення депутатів Сергія Дроздіка, Павла Філіпчука та Віктора Забєліна стосовно капітального ремонту двох спортивних залів у двох Каховських школах – №3 та №4. Зважаючи, що загальна сума досить велика (2,5 млн грн), Павло Філіпчук запропонував профінансувати ремонтні роботи лише по Каховській школі № 3.

Повторно були підтримані звернення депутатів, які були погоджені комісією протягом 2017 року. Членами бюджетної комісії було прийнято рішення направити усі підтримані комісією звернення депутатів в Департамент фінансів ХОДА для опрацювання і подальшого фінансування за рахунок вільних залишків обласного бюджету.

Відзначимо, ці рішення не є остаточними. Суми можуть варіюватися в залежності від вільних залишків. Остаточні рішення по фінансовій підтримці будуть розглянуті на наступному засіданні та прийняті на сесії Херсонської обласної ради.

Разом з тим, під час сьогоднішнього засідання бюджетної комісії були розглянуті звернення від комунальних підприємств та установ, таких як: Обласна лікарня відновлювального лікування, Херсонського вищого училища фізичної культури, Херсонської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби, Херсонського академічного обласного театру ляльок, Обласного авіаційно-технічного спортивного клубу, Обласного кардіологічного диспансеру, Херсонської обласної дитячої обласної клінічної лікарні. Депутати підтримали запропоновані керівниками напрямки фінансування першочергових питань по вказаним закладам. Остаточні рішення по цим зверненням також будуть прийняті на наступному засіданні постійної комісії.