«Music Camp Kherson» допоміг херсонським дітям відчути свою унікальність

Неймовірне дійство відбулося цієї суботи у Палаці молоді та студентів. Уперше в історії Херсона близько 200 дітей без музичної освіти разом із херсонським симфонічним оркестром, у складі якого зіграв навіть заслужений артист України Олександр Гоноболін , дали грандіозний концерт.

Діти розпочали виступ твором, заснованим Water Suite Music. А потім продовжили співом міжнародних колядок, через які глядачі здійснили дивовижну подорож від Франції до Британії, Німеччини, а потім знову до Франції. Малеча заспівала колядки про те, як на Різдво люди виходять на вулиці із флейтами та барабанами прославляти народження Ісуса. Після діти своїм співом перенесли всіх до Південної Африки та виконали колядку на суахілі. А завершили виступ одним з найбільш відомих творів в жанрі ораторії – «Месією» Георга Гегеля.

Здивувала і команда викладачів проекту, яка виконала всесвітньо відомий «Щедрик» на золотих дзвіночках.

Подія року відбулася у рамках міжнародного проекту «MUSIC CAMP» за ініціативи Фонду громади Херсон «Захист» та підтримки Херсонської обласної ради.

Протягом п’яти днів американський диригент Констанція Фортунато з командою викладачів-професіоналів навчали херсонських дітей від 11 до 16 років грати на музичних інструментах, серед яких флейта, скрипка, гітара, арфа, хендчаймс, віолончель та золоті дзвоники, грати на яких навчала Маріана Лазар із Румунії.

«Ми працювали з дітьми так, аби вони відчули свою унікальність. Чому музика? Бо музика живе в кожному із нас. Треба лише її віднайти. А знайшовши її в середині себе, ми знаходимо надію, натхнення, бажання ставити перед собою амбітні цілі та впевнено крокувати до їх реалізації», – відзначила Констанція Фортунато.

Проект «MUSIC CAMP» офіційно зареєстрований в трьох країнах – США, Румунії та Україні. За 16 років існування в нашій країні музичним азам навчилися близько 25-ти тисячі дітей. Це вагома цифра, враховуючи наскільки важку та вагому роботу проводять як самі викладачі, так і організатори «MUSIC CAMP».

«Проект такого масштабу у нас вперше, – ділиться голова Фонду громади Херсон «Захист» Лариса Польська, – Чимало було перепон, але спільними зусиллями нам вдалося втілити ідею в життя. Велика подяка голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру за підтримку та безкоштовне надання приміщення Палацу молоді та студентів на всі дні музичної таборівки. Також ми вдячні всім спонсорам та меценат за фінансову підтримку. Без вас всіх «MUSIC CAMP» не відбувся б».

П’ять днів напруженої, але водночас і неймовірно цікавої, праці. Для дітей ці п’ять днів стали справжньої різдвяною казкою, яку вони згадуватимуть все своє життя. Вже зараз більша половина задумується над тим, аби продовжити займатися музикою. Хто знає, можливо саме завдяки «MUSIC CAMP» вдалося відкрити новий світовий талант.